Innowacyjna – Terapia XXI w.

Urządzenie VR TierOne do Leczenia Depresji i Stanów Lękowych w wersji ang. niem. pol. ukraińskiej. Planujemy uruchomienie terapii na terenie UK – czekamy na zainteresowanych !

Radio chciałoby zainteresować słuchaczy urządzeniem VR TierOne do leczenia Depresji i Stanów Lękowych.

Analiza potrzeb społecznych w dobie pandemii COVID19 oraz wydarzeń wojennych na Ukrainie  pokazuje nam skalę narastającej depresji. Lęk, panika, izolacja, bezruch psychiczny i fizyczny jest i będzie dla wielu ludzi na świecie o wiele groźniejszy niż sam wirus.

YouTube player

YouTube player

YouTube player

Rozpoczyna się nowa epidemia chorób psychicznych i tych wynikających z zaniedbań spowodowanych pandemią. W związku z tym rośnie ilość nerwic, depresji przechodzonych udarów czy zawałów.

Za urządzeniem stoi grupa doświadczonych polskich naukowców i ekspertów od technologii, w tym m.in dr hab. Joanna Szczepańska-Gieracha, profesor certyfikowana psychoterapeutka European Association of Psychotherapy i nauczycielka psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim z ponad 20-letnim doświadczeniem w pomaganiu pacjentom z różnymi schorzeniami oraz dr Jarosław Szczygieł, specjalista neurologii i rehabilitacji medycznej, który na co dzień kieruje I Oddziałem Rehabilitacji Neurologicznej SP ZOZ „REPTY” Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji w Tarnowskich Górach.

YouTube player

YouTube player

Rok 2020/21 był zdominowany przez jeden temat: pandemię COVID19. Specjaliści prognozują, że bieżący rok może zostać naznaczony przez inny problem zdrowotny. Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja stanie się drugim najpoważniejszym schorzeniem na świecie. Z ostatnich danych wynika, że cierpi na nią już 264 mln osób na całym świecie.

Co trzecia osoba z ciężkim przebiegiem COVID-19 skarży się na zaburzenia psychiczne i neurologiczne. Jedną z najnowszych metod wspomagających terapię osób borykających się z tego typu problemami jest wirtualna rzeczywistość. W Polsce pod koniec 2020 roku w ośrodku MSWiA w Głuchołazach odbył się pilotażowy program terapii dla ozdrowieńców uczestników turnusów z wykorzystaniem autorskiego programu firmy VR TierOne.